Parniczky Quartet

Безумовним відкриттям для поцінувачів джазу другого дня фестивалю “Єдність” буде “Parniczky Quartet” з Угорщини в складі:

  • Андраш Парніцкі – гітара
  • Петер Беде – альт-саксофон, тарогато
  • Карлос Біка – контрабас
  • Деян Тержич – ударні

Parniczky Quartet засновано у 2016 році. “Візитівкою” цього квартету є вдале поєднання джазу, сучасної класичної та угорської народної музики. Музика квартету одночасно складна і емоційна. Їх перший альбом “Bartók Electrified” було видано BMC наприкінці травня 2018 року.  Цей репертуар був виконаний у співпраці з Френком Мебусом і Даніелем Ердманном у MÜPA. Як відомо, Бела Барток – видатний угорський музикант і композитор, був захоплений не тільки народною музикою, але й джазовою та музичною імпровізацією, як формою музичного стилю.

Таким чином, музичний геній Бартока постійно присутній в повітрі, поки квартет Парніцкого дивує нас своїм неповторним звуком.

У ритм-секції квартету виступає чудовий басист Карлос Біка (Azul), який здобув звання Музикант року в Португалії, і є переможцем ECHO Jazz Award барабанщика світового класу Деяна Терзіча (Underground, Melanoia). Карлос Біка грав з Джимом Блеком, Френком Мебусом, Кенні Уілером, Акі Такасе, Лі Коніцем, Паоло Фресу, Олександром фон Шліппенбахом, Альбертом Мангельсдорфом, Джої Бароном, Джоном Зорном і Маркусом Штокхаузеном.

Деян Тержич – барабани – працював і записувався з Джо Ловано, Лі Коніцем, Бобом Бергом, Вольфгангом Мутспіел, Ліонелем Луке, Роєм Харгроув, Енріко Рава, Франко Амбросетті, Томом Харреллом, Тіллєм Бреннером, Марком Дюкре, Джеррі Бергонці, Джеймсом Муді, Джанго Бейтсом, Палле Даніельссоном, Марком Хеліасом, Крісом Скоттом.

Пітер Беде – саксофони, тарогато – виконав більше 300 концертів по всьому світу, включаючи музей Гуггенхайма в Нью-Йорці, Брюссельський фестиваль мистецтв «Браво», Афінський джазовий фестиваль «Технополіс», фестиваль Klezmor Vienna.


“Квартету вдалося дістатися до чистих джерел. Під час концерту був встановлений трансцендентний зв’язок, і відбулося диво. На півтори години ми покинули цей вихідний день, і наприкінці ми посміхалися один одному. Хтось міркував про гармонію і світові вібрації, а хтось просто радів. Це було диво!” – писав угорський портал JazzMa після концерту Parniczky Quartet.

Більше про музикантів можна дізнатися на сторінці у ФБ www.facebook.com/Parniczky.Quartet/

Далі буде:)

Поділитися