«Квартет Міхалі Борбелі» – про учасників Мiжнародного джазового фестивалю «Єднiсть» 2020

#якцебуде

Під час своєї кар’єри мультиінструменталіст Міхалі Борбелі (Műhely Borbély) став справжнім універсальним виконавцем, який працює в різних музичних стилях. Окрім саксофона та кларнета, він грає на кількох народних інструментах, зокрема угорському тарогато. Міхалі Борбелі брав участь у значних джазових фестивалях Європи, США, Мексики,Австралії. Він працював з видатними музикантами: Полом Блі, Стівом Коулманом, Трилоком Гурту, Чарльзом Ллойдом, Хербі Манном, Збігневом Намисловскі, Іррі Стівіном, Майклом Брекером, Девідом Лібманом, Джо Ловано. Маестро Борбелі був визнаний «Найкращим солістом» Джазового фестивалю «Карлові Вари», є володарем трьох премій eMeRTon, Премії Ференца Ліста, премій «Альт-саксофоніст року», «Сопрано-саксофоніст року», «Кларнетист року» (JazzMa ), Джазовою премією Габора Шабо.

«Квартет Міхалі Борбелі» об’єднує музикантів зі схожими поглядами та вподобаннями. Надзвичайно талановитий піаніст Арон Талас (Áron Tálas) вдруге виступає на фестивалі «Єдність», впевнений віртуоз-басист Балаш Хорват (Balázs Horváth) та енергійний, напрочуд чутливий барабанщик Хунор Дж. Шабо (Hunor G.Szabó) — кожен по-своєму доповнюють колектив. Імпровізаційна музика, яку вони грають — це сплав різних стилів джазу, сучасної музики та фольклорної музичної спадщини Карпат та Балкан. У цьому складі вони дали вже низку концертів в клубах та на фестивалях  в Угорщині, Європі та Мексиці.

У 2004 році «MeseliaHill» — їх першим альбомом — було обрано «Джазовим альбомом року» (Gramofon), а гурт став лауреатом премії eMeRTon як «Джазової групи року». Другий компакт-диск гурту «Hommage á Kodály» також відзначився популярністю серед критиків та аудиторії, як і їх третій альбом «Угорська джазова рапсодія». Четвертий реліз квартету «Будьте мною сьогодні» отримав найбільш позитивну реакцію від зарубіжних критиків і став переможцем  «Джазового альбом року», що проводиться угорським музичним журналом «Грамофон». Найсвіжіший СD квартету — «Гренаділья» — був виданий у жовтні минулого року.

http://mihalyborbely.hu

Фестиваль відбудеться 21 та 22 березня у Київському національному академічному театрі оперети.

Поділитися